Vyberte ideální místo, při tom dodržujte a pamatujte na bezpečnostní pravidla! Plamen nemá rád průvan ani vítr, proto byste neměli svíčky umísťovat na okna. Naše tónovaná skla používaná ve svíčkách poskytují ochranu před nežádoucími účinky slunečního záření, které by mohlo změnit barvu vosku. Nejlepší místo pro skladování je suché, chladné místo bez přístupu dětí.
Při prvním zapálení zajistěte aby vosk na povrchu měl možnost zcela zkapalnět, doporučujeme dobu prvního hoření přibližně 3-4 hodiny. Tím se zachovají vlastnosti sójového vosku a zabrání se „tunelování“ svíčky.
Nezapomeňte zastřihnout dřevěný knot, aby svíčka pokaždé hořela rovnoměrně a bez znečištění. Dřevěný knot používaný v našich svíčkách je navržen tak, aby se vosk pomalu zahříval a postupně uvolňoval „skrytou“ vůni. Nezapomeňte, že se nejedná o osvětlení, které má hořet velkým plamenem a dávat světlo :) Příliš silný plamen nejenže může způsobit nerovnoměrné hoření svíčky, ale svíčka také rychleji shoří. Pokud sójová svíčka hořela několik hodin a knot se začal stáčet do charakteristického „hříbku“, je čas svíčku uhasit a knot zastřihnout (k tomu doporučujeme použít profesionální zastřihovače knotu).
„Tunelování svíčky je jev, ke kterému dochází při hoření svíčky a při kterém se taví pouze malá část vosku kolem knotu, čímž vzniká prohlubeň nebo jamka, ve které knot hoří. Tunelování svíčky může mít vliv na životnost a kvalitu vůně.“ Pokud svíčka hoří tunelovitě, znamená to, že doba hoření byla příliš krátká a vosk na povrchu neměl šanci roztát po celé ploše.
Při přenášení svíčky bychom se měli také ujistit, že vosk vychladnul. Tím se zabrání jeho přetečení, které by mělo negativní dopad na životnost knotu. Kouření svíčky může být způsobeno několika faktory: knot je příliš dlouhý, což vede k tvorbě černých sazí a kouře. Průvan nebo příliš velký pohyb u svíčky může přispět k nerovnoměrnému hoření a kouři.